יחצ"נית המסיבות


גונן לזר

בימים שכולנו מפולגים ומתווכחים על כל עמדה ודבר, יש רק דבר אחד שמצליח לאחד את כולנו – מסיבות הסטודנטים. לא משנה עם זה בברקה, בפורום או בכל מקום אחר כולנו כל היום נמצאים במרדף אחרי חיפוש כרטיסים למסיבה הבאה. 

עשינו שיחה קצרה לאחת הנשים שכולנו מחפשים בימים של מסיבות – מלי. מלי היא סטודנטית שנה ב לעבודה סוציאלית אבל מה שכנראה יותר חשוב לכם מזה זה שהיא יחצנית של הברקה.

איך מגיעים להיות יחצנים של הברקה? 

אני הגעתי לזה הכי במקרה. לפני שהתחלתי את שנה א היה לנו יום אוריינטציה, הגענו לאוניברסיטה והיו מלא דוכנים מחוץ לבית הסטודנט ואחד הדוכנים היה של הברקה. אף פעם לא הייתי בברקה אבל שמעתי את השם ואחת היחצניות פשוט ניגשה אליי שאלה אותי אם אני רוצה להיות יחצנית. כבר באותו יום הייתי בראיון וככה התחיל סיפור האהבה שלי ושל הברקה, במקרה מביקור באוניברסיטה מצאתי עבודה כיחצנית.

תכל'ס מה העבודה? 

העבודה עצמה זה מכירת כרטיסים, מרגע שיש מסיבה זה פשוט להציף את הפרסום. השנה כרטיסים זה בלינקים אבל שנה שעברה לפני הקורנה זה ממש היה כרטיסים שהיינו צריכים לחלק פיזית. משתדלים שלכל מחלקה באוניברסיטה יהיה יחצן והמטרה שלך כיחצן היא להפיץ את המסיבות לכמה שיותר סטודנטים. למרות ברגע שיודעים שאתה יחצן אתה פחות צריך להפיץ ויותר באים אליך.

את צריכה להתחייב למכור כמות מסוימת של כרטיסים?  

לא. ואני צריכה להגיד שאין תחרות בין היחצנים של מי מוכר יותר. יש בערך 14 יחצנים שזה כולל גם את ספיר וגם את שאר המכללות וכולנו חברים ואין תחושת תחרות של מי מוכר יותר.

איך את עם המעבר מכרטיסים ללינקים? 

מצד אחד מעולה שיש לינקים, כי מצליחים להפיץ את המסיבה להרבה יותר סטודנטים אבל מצד שני מה שכיף זה הקשר עם האנשים ולראות את האנשים שזה חסר.

את מגיעה לכל המסיבות? 

כן, בתור יחצן אתה צריך להיות בכל מסיבה בכל רביעי. יש שעת הגעה שהיא באזור השעה שתיים שבה כל היחצנים מגיעים, מרימים צ'ייסר ביחד ועושים פתיחת ערב.

יש הבדל בין המסיבות עכשיו למסיבות לפני הקורנה? 

יש הבדל במהירות שהכרטיסים עפים. אני מרגישה שיש תחושת רעב למסיבות ויציאות וכולם רוצים לצאת, אז הכרטיסים נגמרים מהר. אפשר לראות על המסיבות של יום העצמות ושבועות שכבר כמה שבועות לפני המסיבה כולם שאלו אותי מתי יהיו כרטיסים. יש רעש ובאזז כל הזמן על המסיבות. יש הרבה יותר ביקוש מהציע. לרוב אף פעם לא יישארו כרטיסים.

יש פחות כרטיסים? 

יש פחות בגלל המגבלות קורונה.

איזה עוד הבדלים את מרגישה שיש מאז הקורונה?  

שנה שעברה חלק מהתפקיד היה לשבת בבית הסטודנט בדוכן ואנשים היו מגיעים וקונים כרטיסים והיה ברור איזה ברקה יש בכל שבוע. בסופו של דבר הקהל הוא אותו קהל שהיה לפני שנה פשוט רעב יותר למסיבות.

ביום העצמאות זה היה הכי ניכר, הייתה מכירה מטורפת. אנחנו תוך שעתיים כבר היינו סולד אאוט ואנשים חיפשו כרטיסים מלא זמן כבר לפני יום העצמאות. כל הזמן קיבלנו הודעות גם כבר שהיינו במסיבה מאנשים שעוד ביקשו כרטיסים. 

אני מבינה את הרצון של האנשים וזה באמת באסה להיתקע בלי כרטיס אבל אין לי מה לעשות עם זה שנגמרים הכרטיסים לצערי. יש אנשים שהציעו אפילו לשלם יותר בשביל כרטיס, אבל המטרה שלנו היא לא לספסר בכרטיסים.

איך זה להגיע כל רביעי לברקה? 

אני עדיין מאוד מאוד נהנית מהמסיבות. אני מרגישה שזה לגמרי הבית ומרגישה שם מאוד נוח, זה עדיין כיף ולא מרגיש כמו יום עבודה. אני באמת אוהבת את המקום הזה. כל מסיבה שם ממש חושבים על כל פרט הכי קטן ויש רצון של כל העובדים שכולם ייצאו עם חוויה כמה שיותר טובה אחרי השנה ההזויה שעברה עלינו.