להוציא את הצד האומנותי בבקשה


תמר ליכטינגר

זוכרים שפעם, כשעוד היינו בבית הספר, היו לנו המון תחביבים וחוגים? בין הלימודים, העבודה והחברים, קל מאוד להיסחף, ולשכוח להקדיש זמן גם לעשות רק דברים שאוהבים. אז החלטנו לעזור לכם להתחיל, ולא סתם לפתח תחביב חדש - אלא גם להתחבר לצד האומנותי שלכם. 

רישום

כל צייר מתחיל לומד קודם כל רישום. לוקח הרבה שנים להצליח ליצור רישומים מדוייקים ואנחנו לא מבטיחים שתאהבו את מה שתציירו בהתחלה, אבל לצד זאת מדובר באומנות ללא חומרים מסובכים, שלא דורשת הרבה מלבד ריכוז ועין טובה. ההמלצה שלנו - תתחילו עם אובייקטים פשוטים יחסית ומשם תגלו מה סוג הרישום האהוב עליכם: אנשים, חפצים, נופים וכו'.  

מה צריך כדי להתחיל? בלוק נייר ועפרונות רישום מסוגים שונים (למשל, B2, B4 ו-B7). 

הבאנו לכם קצת עזרה: https://www.youtube.com/watch?v=-WR-FyUQc6I

סריגה

חשבתם פעם איזו מדהימה היכולת, לקחת משהו פשוט כמו חוט צמר ולהפוך אותו לכובעים, צעיפים ועוד בגדים, לגמרי בעצמכם? בלי מכונה או חומרים מיוחדים, רק חוט ומסרגות. אחד היתרונות הגדולים של סריגה הוא שברגע שקולטים את הקטע אפשר לעשות את זה בכל מקום - גם מול הרצאות זום משעממות מעט (או הרבה).

מה צריך כדי להתחיל? צמר ומסרגה או שתיים (תלוי בשיטה). 

הבאנו לכם קצת עזרה: https://www.youtube.com/watch?v=p_R1UDsNOMk

מקרמה

אנשים מבחוץ אולי יכולים להתבלבל בין מקרמה לסריגה, אבל תאמינו לנו שלא מדובר באותו הדבר. מדובר בטכניקה אחרת, שמורכבת בעיקר מקשירות שונות (אהבתם ללמוד קשירות בצופים? זה הזמן שלכם לזרוח) והתוצאות הן בעיקר קישוטים מקסימים לבית כמו מתלים לעציצים או קישוטים לקיר. האומנות הזאת הפכה להיות טרנדית בטירוף לאחרונה ברשתות החברתיות, ואנחנו יכולים להבין למה.

מה צריך כדי להתחיל? חוט מקרמה עבה ומקל.

הבאנו לכם קצת עזרה: https://www.youtube.com/watch?v=UEkCsVsHUo8

נגרות

אם אתם רוצים משהו שהוא קצת יותר "עבודה עם הידיים", נגרות היא התחום בשבילכם. אנחנו לא נשקר לכם, מדובר בתחביב שקצת יותר קשה להתחיל לבד, ולרוב לא תוכלו לעשות אותו באמצע הדירה הבאר-שבעית שלכם. אז למה הוא נכנס לרשימה? בזכות הנגריה הקהילתית המקסימה של באר שבע (חפשו בפייסבוק!) שמקיימת סדנאות למתחילים ויכולה להכיר לכם את התחום הנהדר הזה.

מה צריך כדי להתחיל? חומרי גלם ומספר כלי עבודה שונים, או לחלופים נגריה בה תוכלו להתארח.

הבאנו לכם קצת עזרה: https://www.youtube.com/watch?v=zCNgrOR8FEU