משחקי חשיבה מרגיעים לתקופת המבחנים


תמר ליכטינגר

תקופת המבחנים כבר ממש כאן, ויחד איתה גם באופן בלתי נמנע אין-סוף הפסקות קטנות בפלאפון בין החרישה על הסיכומים והספרים. במקום לשוטט באינסטגרם ובפייסבוק, או לפתוח את הקבוצות בוואטסאפ ורק להילחץ יותר, יש לנו אלטרנטיבה - רשימה שלמה של משחקי מחשבה מרגיעים, שישאירו את המוח שלכם פעיל אבל ייתרמו גם לבריאות הנפשית. #לארקסודוקו


Ball sort puzzle/water sort puzzle

כמה גרסאות לאותו משחק חשיבה ממכר. העקרון בסיסי: בכל מבחנה יש 4 כדורים או כמויות קטנות של נוזל בצבעים שונים, ובעזרת 2 מבחנות ריקות תצטרכו למיין אותם כך שבסוף בכל מבחנה יהיה צבע אחד. רמת האתגר תלויה בעיקר בכמה תתרכזו - אם תרצו תוכלו לפתח אסטרטגיות מתוחכמות, אבל באותה מידה גם תוכלו פשוט למיין אותם באקראיות עד שתצליחו, בלי לחשוב על זה יותר מדי.

רמת חשיבה: ***       רמת רוגע: ****


Flow free

המשחק הזה מתחיל פשוט, בלוח קטן של משבצות עם כמה נקודות צבעוניות שצריך לחבר בניהן בלי שהקווים יתנגשו אחד בשני. אבל לאט לאט הרמה עולה והשלבים מסתבכים, ויכולים להגיע ללוחות ענקיים עם 15 צבעים שונים, גשרים ועוד כל מני טריקים מעניינים. 

רמת חשיבה: ****       רמת רוגע: ***


Brain it on

אם תסכימו להתעלם ממשחק המילים הלא-מדהים בשם של האפליקציה, מדובר באחד ממשחקי החשיבה היצירתיים ביותר שנתקלנו בהם. בכל שלב תידרשו לצייר עצמים כדי להשלים משימות פשוטות יחסית - להכניס את הכדור לכוס, להפוך את הקערה וכו'. בכל שלב הרמה עולה, ואתם עלולים למצוא את עצמכם מבזבזים לאט מעט זמן בכל שלב - אבל גם לחזק את המוח שלכם!רמת חשיבה: *****      רמת רוגע: **


Word-find

אחרי שחיזקנו את התפיסה המרחבית ויכולות החשיבה, גם את האנגלית צריך לא להזניח. אבל אל תבהלו, כל מה שצריך לעשות במשחק הזה הוא לחבר אותיות בכל מני סדרים כדי ליצור מילים שונות. ברוב המקרים לא מדובר במילים מסובכות מדי, וכשכן - טוב, בשביל זה יש גם את גוגל. 

רמת חשיבה: ***         רמת רוגע: ****

Jigsaw puzzle

זה לא סוד שפאזלים בחיים האמיתיים זה עיסוק מרגיע, ואנחנו שמחים לבשר שגם בפלאפון הקסם ממשיך. יש אינסוף אפליקציות של פאזל עם אופציות שונות, כל אחת עם גדלים שונים, תמונות שונות ורמות שונות של אתגר, אבל הגרסה הזאת מומלצת במיוחד, עם מגוון ענק של תמונות וציורים שונים. אם יש לכם אייפד - מומלץ עוד יותר. 

רמת חשיבה: ***         רמת רוגע: *****


Block puzzle box

בעצם מדובר בכמה משחקים שונים בתוך אפליקציה אחת, שברובה מזכירה גרסה מתוחכמת יותר של טטריס. ב-3 המשחקונים העיקריים, תקבלו כל פעם אוסף של צורות (משולשים, ריבועים או משושים) ותצטרכו לשבץ אותם על לוח ולהשלים שורות או טורים. משחקון נוסף, שדורש קצת יותר מחשבה, מוסיף לעניין גם תרגילי חשבון פשוטים - פחות מתאים רגע לפני מבחן בחדו"א.

 רמת חשיבה: ***        רמת רוגע: ****