עצור להתרעננות


גונן לזר

עין עקב 

זמן נסיעה: 45-50 דקות 

ליד שדה בוקר יש את אחד המעיינות היפים בארץ. יש שתי אפשריות, למיטיבי לכת ומטיבי לסת. מי שאוהב ללכת יכול לעשות את כל המסלול של חוד עקב שהוא בערך 16 ק"מ, רושמים בוויז חניון סרפטינות כדי להגיע לתחילת המסלול. לעצלנים בינינו אפשר לדלג על כל המסלול ולהגיע ישר למעיין עצמו.

ברכת צפירה 

זמן נסיעה: בערך שעה 

מדובר על מסלול קצר של עד שעתיים עד שמגיעים למעשה לשלושת הבריכות שנקראות ברכת צפירה (השלישית הכי שווה). שתגיעו לבריכה תוכלו להשקיף מסביבכם על כל נחל צאלים ולראות את המפל שמתנשא לגובה של מאה מטרים. אז יש נוף ממש שווה גם לאוהבי הנופים וגם למי שמחפש איך להעשיר את ההייליטיס באינסטגרם. אה והכי חשוב, מי שעושה את המסלול הקצר יכול להירגע, זה מסלול מעגלי.

עין ירקעם

זמן נסיעה: 40-45 דקות 

אחד המעיינות המוכרים בדרום שנובע בחלק העליון של נחל חתירה. ממקום החנייה של הרכבים יש בערך הליכה של עשרים דקות עד המעיין ככה שיחסית למסלולים הקודמים לא מודבר בהליכה מאוד ארוכה. מי שרוצה גם להנות מהנוף יכול טיפה להאריך את המסלול ולראות את אחת התצפיות היפות באזור. שימו לב, החניון של עין ירקעם ידוע כמקום שבו אוהבים לפרוץ למכוניות אז אם הגעתם אל תשאירו שום דבר יקר ערך באוטו כי אחרת אולי תחכה לכם הפתעה לא נעימה שתחזרו שמחים מהמעיין.

גב ימין

זמן נסיעה: 50 דקות 


כמו הקונספט של עין ירקעם, הולכים עשרים דקות עד שמגיעים לגב ובחזור חוזרים באותה הדרך. מדובר בגב ממש שווה, ועכשיו שנגמר החורף ורגע לפני שהקיץ מגיע זה הזמן לטייל בו שהוא מלא במים. מי שכבר הגיע ויש לו עוד נפש של ילד יכול ללכת מהגב עוד בערך חצי קילומטר פלוס מינוס ולהגיע לדיונות שזה ממש נחמד אם לא עברתם את גיל 8.

עוד שני מקומות ממש שווים הם הים של מצפה ומאגר ניצנה. הסיבה שאנחנו שמים אותם בסוף בכוכבית זה כי השנה הם ריקים ואין מים אבל שימו את השמות איפשהו במוח ותנסו לזכור שנה הבאה ללכת ולבדוק אותם כי מדובר במוקמות סופר שווים.