מה נשמע?


גונן לזר

לסטודנט הטרנדי: כמעט מפורסמים 

זה אולי לא מהפודקאסטים המושמעים ביותר (הפסד של הציבור) אבל זה כנראה הפודקאסט עם עדת המעריצים החזקה ביותר, הגילטי פלז'ר הטוב מכולם. מדובר בתכנית שבועית בהגשת צליל הופמן ועדן יואל (מאקו) על מפורסמי ארצנו. לא, זה לא כזה פשוט כמו שזה נשמע. צליל ועדן מפרקים את עולם התרבות והבידור בישראל בלי לחוס על אף אחד והכל בשנינות ובחדות. רק בכמעט מפורסמים אפשר בפרק אחד גם לקיים דיון רציני על מעמדה הסלבי של דנה וייס וגם לשחק משחק על הרגעים ההזויים ביותר שקרו בגולסטאר, וכל אלו בתחושה שדנים בנושאים ברומו של עולם. מילים לא יצליחו להעביר את כמות הפאן שהתכנית הזאת מעניקה, צריך לצלול ולהאזין כדי להבין. כל שבוע הם דנים על המקרים המרכזיים והאזוטריים שקרו במדינה ועצה שלנו - אתם לא רוצים לפספס את זה. 

לפוד (ככה הם קוראים לזה) יש עמוד אינסטגרם וקבוצת פייסבוק תוססת להשלמת החוויה.

לסטודנט שמגלה רק עכשיו את עולם הפודקאסטים: חיות כיס

על הנייר זהו פודקאסט על כלכלה, אך בפועל זה הרבה יותר מעניין ונוגע לכולנו ממה שנראה לכם. לא סתם ההסכת הזה של תאגיד השידור הפך להיות הפופולארי ביותר בארץ. כל שבוע צליל אברהם, שאול אמסטרדמסקי ודנה פראנק יוצאים לחקור נושא אחר שבסופו של דבר פוגש את החיים של כולנו, ואם הוא לא פוגש את החיים שלנו הם כבר ידאגו לעשות את זה מספיק מעניין כדי שנאזין. ההסכת מחבר בין רמת תחקיר גבוהה ודיוק בפרטים לבין משב רוח קליל ולא כבד, ואולי פה טמון סוד הקסם של התכנית. 

ההסכת כבר רץ המון המון זמן אז ננצל את הבמה כדי להמליץ על כמה פרקים שווים במיוחד – 

פרק 169: אי אפשר בלי מזגן

 פרק164: מותק הרזומה התכווץ 

פרק 123: למה אתם לא בהייטק

 פרק 119: נטפליקס ומלחמות הסטרימינג (והעדכון שיצא לפרק בחודש שעבר) . 

תכלס כמעט כל הפרקים שווים האזנה.

לסטודנט שרוצה להישאר ילד: דיסני – פורמציה 

זיו הרמלין שד"ר הגיע לגיל 29 וגילה שהוא לא ראה (כמעט) אף סרט של דיסני. במקום להתקשר ליצחק קדמן (ראש המועצה לשלום הילד, למי שלא מכיר, נעים מאוד) ולהתלונן על הזנחה הוא החליט לעשות מזה פודקאסט. כל פרק זיו מארח חבר שבוחר סרט דיסני מסוים והשניים נפגשים אחרי צפייה בסרט. 

נהיה כנים, יש דיונים יותר מעניינים ואורחים יותר משעממים אבל אם גדלתם על הסרטים כדאי להקשיב ואף מומלץ לעשות זאת אחרי צפייה מחודשת בסרטים. חלק מהדיונים עוסקים במבע ובמוטיבים למי שיותר אוהב וחלק מהשיחות זה פשוט פאן, כיף ומחשבות בעקבות צפייה מחודשת בסרטים. 

אחד מהיתרונות בלהאזין להסכתים כמו דיסני-פורמציה (איזה שם מעולה) הוא שלא מחויבים לשמוע את הפרקים לפי הסדר ולא צריך לשמוע את כולם, פשוט לבחור את הסרט שעליו אתם רוצים לחפור שעה ולהאזין.

רוצים לשמוע ולא יודעים איך? את רוב הפודקאסטים תוכלו לשמוע בספוטיפיי , אפל מיוזיק או באפליקציית podcasts מבית גוגל. מי שגדול עליו להוריד את אחת האפליקציות אפשר פשוט להיכנס לאתר של כל תכנית ולהאזין משם.