מה נשמע – מהדורת מבחנים


גונן לזר

לקראת תקופת המבחנים הבאה עלינו (בתקווה) לטובה, אנחנו במהדורת המלצות מיוחדת! אנחנו כאן כדי להמליץ לכם על הפודקאסטים שיעזרו לכם לעבור את המבחנים בכמה שיותר רוגע. בין אם אתם לוקחים את התקופה הזאת בצ'יל ובפאסון ובין אם אתם יוצאים מטמפרור, שווה להאזין לפודקסטים האלה בין החרישות כדי להתאוורר , להירגע ולטמפרר. בסופו של דבר אנחנו כאן כדי להזכיר לכם את מה שטיילור כבר אמרה מזמן כשנשאלה על סטודנטים בתקופת מבחנים – you need to calm down. יהיה בסדר ואם לא, יהיה בסדר במועדי ב'.

לחדשים והמעמיקים- קשיבות

פודקאסט של תאגיד השידור שבו לומדים על מיינדפולנס. בספוטייפי יש בלאגן בסדר של הפרקים, כדאי להתחיל מהפרק בשם "נעים מאוד – מיינדפולנס". ההסכת הזה מיועד בעיקר לאנשים שלא עשו מעולם מיינדפולנס. בכל פרק לוקחים נושא אחר כמו סטרס, שיפוטיות וחרדה, מנהלים דיון על הגורמים המביאים לכך ולבסוף יש גם תרגול מיינדפולנס. 

זאת אומרת שעם כל פרק שנאזין לו גם נקבל מידע ורקע וגם נקבל תרגול, ככה שאם החלק של התרגול עזר אז אלו פרקים שממש שווה וכדאי לחזור אליהם עוד פעם. בפודקאסט מתחילים מהבסיס של מיינדפולנס, ולאט לאט פורשים את כל ההגדרה של מונח זה, וצוללים למקומות יותר מעמיקים.

לפרקטיים – מיינדפולנס פשוט לתרגל

פודקאסט הכי פשוט והכי תכל'סי שיש. פרקים קצרים של עד שבע דקות שבהם פשוט מתרגלים מיינדפולנס. פשוט לשים פליי ולעשות "פזצטא" על המיטה הקרובה. כל פרק מתרגל מיינדפולנס לסיטואציה אחרת כמו תרגול נשימה או אכילה מודעת ומגיע בגרסה אחת עם מוזיקת רקע ואחת בלי. מדובר בפודקאסט מושלם עבור מי שאין לו כוח או זמן לדברים ארוכים.

עזבו אותי מדיבורים – פלייליסט yoga & meditation

https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DX9uKNf5jGX6m?si=x6Cj8633SGiqk2nyuMcXbA 

אם אתם כבר יודעים איך להיכנס לזן שלכם ואתם לא צריכים אף אחד שיגיד לכם איך להירגע, אתם יכולים להשתמש בפלייליסט הזה. כנראה שזה הפלייליסט הנעקב ביותר ליוגה ומדיטציה בספוטיפיי, עם מעל למיליון וחצי עוקבים. אז בין אם אתם רוצים להירגע בעצמכם או אם סתם אתם לא נרדמים או רוצים רגע לטמפרר לפני המבחן הקרוב אתם יכולים לשים על שאפל את הרשימה הזאת, לעצום עיניים, לקחת נשימה עמוקה, להירגע, להרגיש שאתם בהודו ואז לפתוח את העיניים ולראות מהחלון את מרכז גילת.

לבעלי משמעת עצמית –  YOGAFM

נתונה משוואה: 

תקופת מבחנים = פחות עבודה שאני גם ככה בקושי סוגר את החודש עם השלושים שקל לשעה = צריך לוותר על מותרות = פחות שיעורי יוגה. 

מדובר ברשימה של המון המון שיעורי יוגה שונים ממדריכים שונים. נכון, יש בזה משהו מוזר, בלעשות שיעור יוגה שאי אפשר לראות את התרגילים אבל ההסברים לרוב מובנים וכדאי לגשת לשיעורים האלו רק אם אתם מכירים כבר יוגה ולא חדשים בתחום. יש שיעורים גם בעברית וגם באנגלית, גם שיעורים לבוקר וגם לשקיעה ובכלל המגוון די מרשים. אז אם אתם כל היום יושבים על התחת ולומדים, חובה אחרי כמה שעות לקחת הפסקה קטנה, לתת לגב לנוח מהישיבה על הכיסא ופשוט לתרגל שיעור מהרשימה.